fbpx
Tim Teller
Opowiadam, dlaczego podróż to dopiero początek. Na blogu odnajdziesz porady na temat podróżowania, blogowania podróżniczego i profesjonalizacji podróży.
Zapisz się do newslettera

Tim Teller 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Każda moja podróż to unikalna historia. Opowieść o ludziach, miejscach i zdarzeniach, które często wydają się znane tylko na pozór. Z roku na rok poszerzam horyzonty stawiając swoje kroki na coraz dalszych regionach świata. Podróżuję rowerem, autostopem i pieszo łącznie po 3 kontynentach i 35 krajach.

W swoich wystąpieniach opowiadam o tym, co wynosimy z podróży, jak wpływają one na nasze życie i dlaczego warto przynajmniej raz w życiu ich zasmakować. Wyjaśniam dlaczego plan B to za mało, skąd czerpać inspiracje i dlaczego podróż to świetny sposób na poznanie samego siebie. W końcu, dlaczego podróże to nie kwestia braku pieniędzy i czasu, lecz życiowych priorytetów. Wspólnie zobaczymy odległe regiony świata i poznamy lokalne zwyczaje w m.in.: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Norwegii, Gruzji, Turcji czy Rumunii.

Każdą prezentację dopasuję do interesującej Cię tematyki, odbiorców, czasu i miejsca. Nie stanowi problemu przygotowanie krótkiej prezentacji dla młodzieży czy dwugodzinnej opowieści w domu kultury. Chętnie porozmawiam w panelu dyskusyjnym czy radiu, jak również wezmę udział we wszelakich działaniach kreatywnych związanych z podróżami.

Jeśli jesteś zainteresowany i masz pytania, napisz na kontakt@timteller.pl. W celu przyspieszenia współpracy, daj znać skąd jesteś, kogo dotyczy prezentacja i jaki mamy na nią czas.

Przykładowe prezentacje:

Każdy ma swoją Alaskę

Alaska, dziewicza kraina, ponad pięć razy większą od Polski, lecz zamieszkała przez populację mniejszą niż posiada Warszawa. Jej olbrzymia powierzchnia w połączeniu z małą ilością mieszkańców oznacza nieprzebrane połacie dzikiej przyrody: lasów, jezior, rzek, gór i co najważniejsze zwierząt.

Każdy ma swoją Alaskę to opowieść o trzymiesięcznej podróży przez USA, Kanadę, a przede wszystkim Alaskę, poznawanie zwyczajów, codziennego życia oraz najpiękniejszych miejsc Ameryki Północnej. Przygoda zabiera nas przez pięć strefa czasowych, prowadząc przez piekielne rejony nieopodal Doliny Śmierci, wysokie Góry Skaliste, alaskańskie lodowce, na nowojorskiej metropolii kończąc.

p1140254

Przejedziemy słynną Alaska Highway, zobaczymy niedźwiedzie, łosie i bizony, poznamy miejsca, które niebawem mogą przestać istnieć. Odwiedzimy liczne parki narodowe, postrzelamy z broni, przejdziemy szlakiem prowadzącym przez środek rzeki, dowiemy się czym jest bush mail oraz wspólnie wyruszymy do Magicznego Busa z filmu Into the Wild.

p1160866-1

Ponad 22 000 km od Nowego Jorku po San Francisco i Alaskę, od Oceanu Atlantyckiego po Ocean Spokojny, w których każdy dzień opowiada nową historię. Tylko czy jesteś gotów, aby wsiąść do amerykańskiego rollercoastera?

Dreams for free

Zastanawiałeś się kiedyś, co zrobisz gdy pewnego dnia zostaniesz bez grosza przy duszy?

Odpowiedź jest prosta. Zaufaj dobrej karmie, otwórz się na ludzi i wyjdź z domu, aby przeżyć przygodę, której nie doświadczysz z pełnym portfelem. Projekt Dreams for free to autostopowa podróż dookoła Europy całkowicie bez pieniędzy. 29 odwiedzonych krajów i ponad 19 tysięcy kilometrów przygody, podczas której każdy dzień stanowi wyzwanie. Opowieść o prawdziwej ludzkiej życzliwości, ludziach, którzy podróż życia zmienili w życie w podróży, wreszcie dowód na to, że pieniądze nie stanowią ograniczenia w podróży.

6

Jak zareagujesz, gdy pewnego dnia na swojej drodze spotykasz młodego chłopaka, który rzuca wszystko i rusza w świat, nie mając przy sobie jedzenia, picia, miejsca do spania, nie zna lokalnego języka, a nawet nie wie w jakim mieście się obecnie znajduje? Szaleniec i uciekinier czy marzyciel, który wierzy w dobrych ludzi?

W Finlandii spotkamy świętego Mikołaja, w Szwecji zjemy mięso renifera, w Norwegii poszukamy trolli, Francję przywitamy piękną Normandią, a pożegnamy winem prosto z Bordeaux. W Hiszpanii przejdziemy szlakiem świętego Jakuba, pogłaskamy gibraltarskie małpy i zobaczymy wybrzeże Afryki, w Watykanie wysłuchamy audiencji papieża, poznamy bośniacką gościnność i grecki upał.

Wspólnie Odważmy się żyć, aby sprawdzić, co przyniesie każdy kolejny dzień.

Rowerowa korona Alp

Prawie 3000 km rowerowej przygody w ciągu 24 dni przez 7 państw Europy. Podróż stojąca pod znakiem pokonywania słabości, codziennej walki z trudnościami, jakimi są wysokie góry i zmienna pogoda, wszystko okraszone rowerowym klimatem. Opowiem o przygotowaniach, potrzebnym sprzęcie i codziennej walce z ważącym 53 kg rowerem, wielokilometrowych podjazdach i piekielnie szybkich zjazdach.

7

Podróż na dwóch kółkach, której zwieńczeniem była hiszpańska Barcelona, to mierzenie się z licznymi górskimi przełęczami m. in.: najwyżej położoną przełęcz drogową Alp czy najwyższą przejazdową drogą asfaltową w Europie. Łącznie ponad 30 liczących się w Europie przełęczy, niejednokrotnie przekraczających wysokość najwyższego polskiego szczytu - Rys. Na trasie wjedziemy na jedne z najwyższych przełęczy:

4

Rowerowa korona Alp to opowieść zaszczepiająca zamiłowanie do podróży za małe pieniądze. Jak w młodym wieku zaoszczędzić na zagraniczną podróż, dlaczego warto podróżować rowerem i skąd brać siłę, aby każdego dnia piąć się przed siebie. Wsiadasz ze mną?