fbpx
Tim Teller
Opowiadam, dlaczego podróż to dopiero początek. Na blogu odnajdziesz porady na temat podróżowania, blogowania podróżniczego i profesjonalizacji podróży.
Zapisz się do newslettera

Tim Teller 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

bądź jeszcze jej szuka.

Pewnie powiedziałbyś, że Alaska to miejsce gdzie kończy się świat, życie zmienia rytm, a ludzie patrzą na Ciebie życzliwym wzrokiem, wszak nie ma wielu, którzy tam docierają.Tak na prawdę możemy ją znaleźć w naszym starym fotelu przy ulubionej herbacie. Każdy z nas ma swoją Alaskę.

Nie musi to być dziki koniec świata, to może być tu, zaraz za rogiem. Nieopodal, w miejscu które jest nam dobrze znane od lat.Wielu szuka Alaski. Jedzie w podróż, która ma zmienić ich życie. Szukając miejsca, by spojrzeć na siebie z dystansu, zapominają, że plan, z prostej przyczyny, nigdy się nie powiedzie.

Alaska to stan

Błysk w naszej głowie, który często nieplanowany przychodzi nagle i każe nam zmienić wszystko. Choć jeszcze do wczoraj byliśmy pewni swoich decyzji, dziś już się pod nimi nie podpiszemy. Nie mają sensu, nie odzwierciedlają tego, co jest naprawdę ważne. Wreszcie dochodzimy do sedna, często po wielu latach dowiadujemy się co jest dla Nas naprawdę ważne. Skąd? Z samych siebie. Bo choć to od zawsze było w nas, to nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy. Nie było nam po drodze, nie było warto lub – co najgorsze – nie mieliśmy czasu.

Alaska to kierunek

w którym chcemy podążać, na którym chcemy skupić swoje życie. Nie robiliśmy tego, bo wiecznie szukaliśmy czegoś lepszego i innego na siłę, podczas gdy on był zawsze w nas. Schowany, niedostrzeżony, często wypierany przez lata. Żyliśmy swoim życiem, bo innego nie znaliśmy albo… nie chcieliśmy znać. Bo nasze było dobre, podczas gdy mogło być wyśmienite, lecz wymagało pracy. Brakowało nam ostatniego.

Alaska to czas

który wreszcie znajdujemy, aby wszystko ułożyć sobie w głowie. Czas, którego w naszym życiu jest coraz mniej. Znajdziemy go na drugim końcu świata, bo tam nas nic nie goni. Rzucamy wszystko i jedziemy. Nie ma podpowiedzi i rozproszenia myśli. Jeśli nie znajdziesz czasu, wszystko inne  nie jest ważne.

Nie jedź na drugi koniec świata po inne życie, bo ono jest tuż za rogiem. Dystans do własnej codzienności znajdziesz niedaleko siebie. Przyjdzie nagle, nawet nie wiesz kiedy znajdziesz odpowiedni kierunek dla swojego życia, jeśli tylko sobie na to pozwolisz i dasz sobie na to czas.

Alaska jest w głowie. To wyprawa po inne życie, która może się zacząć każdego dnia w Twoim fotelu. Patrz na tych, na których warto patrzeć, bądź z tymi, którzy mówią – zrób!