fbpx
Tim Teller
Opowiadam, dlaczego podróż to dopiero początek. Na blogu odnajdziesz porady na temat podróżowania, blogowania podróżniczego i profesjonalizacji podróży.
Zapisz się do newslettera

Tim Teller 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyznacznikiem było jedno, proste zdanie „ Co myślicie o Polsce i Polakach?”. Bez ograniczeń i poprawności politycznej. Odpowiedzi spłynęły z całego świata.

Byłam kiedyś w Gdańsku i kilku małych miejscowościach nieopodal. Ludzie zawsze byli przyjacielscy. Jednego dnia po 20 km marszu nie mogliśmy znaleźć z chłopakiem sklepu. Zapytaliśmy w pierwszym lepszym domu, gdzie odpowiedzieli, że wokół nie ma żadnego sklepu. Nam zostały tylko pomidory. Chłopak (Polak) kazał nam poczekać, a po kilku minutach przyniósł nam trochę chleba, kiełbasy, pomidorów i cebuli. To była dla nas duża niespodzianka i miły gest z jego strony. Z drugiej strony w ciągu 7 dni spotkałam tylko 3 osoby, które potrafiły dogadać się ze mną po angielsku. Jednak każda z nich była mega życzliwa.

Ilayda Edalı, Austria

Przekraczałam Polskę jadąc autobusem z Ukrainy do Niemiec. To było 9 lat temu i pamiętam, świetne polskie drogi, w porównaniu do ukraińskich, gdzie czujesz każdy defekt ulicy. Chciałabym jeszcze raz odwiedzić Polskę, ale nie tylko duże miasta, lecz również piękną naturę. Poza tym moja babcia jest Polką.

Tatiana Fialkovska, Ukraina

Cześć! Pojechałem na Litwę 2 lata temu i mieliśmy przystanek w Warszawie. Muszę powiedzieć że lubię Polaków. Spotkaliśmy chłopaków z Ukrainy, którzy studiowali w Warszawie i powiedzieli nam gdzie iść na imprezę. Potem rozmawialiśmy w barze z kilkoma naprawdę zabawnymi Polkami. Polacy nie są tak zimni jak Litwini, więc mam dobre wspomnienia z Polski, pomimo, że nie podoba mi się kraj sam w sobie, jego architektura czy drogi.

Océane Lonneux, Belgia

Chcę tylko powiedzieć, że Polacy nie lubią zdjęć z Meksykanami.

Fernando Leon, Meksyk

Nigdy nie byłam w Polsce, ale to moje marzenie. Oprócz pięknych krajobrazów i zamków, każdy Polak jakiego spotkałam był przyjacielski i… podniecony :D, z ogromnym uśmiechem na twarzy…zastanawia mnie tylko o co Wam chodzi, że tak bardzo kochacie USA.

Sára Marie, USA

Wszyscy ludzie, których spotkałam byli bardzo przyjacielscy. Mają śmieszny język, kiedy pierwszy raz ich usłyszałam, brzmiało to jak „tak-tak-tak-tak”. Byłam w Gdańsku i Krakowie. Oba miejsca wspaniałe, dużo tam można zrobić, no i świetne nocne życie w Krakowie. Jeśli chodzi o jedzenie…nie wypadło zbyt dobrze. Jestem wegetarianką i nie miałam zbyt dużo miejsc, aby coś zjeść. Zanim pojechałam do Polski słyszałam dużo stereotypów o tym, że nie lubią nas, Niemców. Ale wszyscy byli mili i pomocni!

Lisa Wanderlust, Niemcy

Truskawka

Tatiana Fialkovska (wypowiedź nr.2),  Ukraina

Polska była dla mnie bardzo dobra.

Uday Singh, Turcja

Byłem w Warszawie przez 10 dni zeszłego lata i kocham to miasto! Piękne i pełne historii miasto! Ludzie bardzo mili i obyci.Obsługa, atmosfera! Podróżowałem sporo po świecie, ale mogę stwierdzić, że jestem pod wrażeniem, miasto zostawiło na mnie dobre wrażenie!

Reme Zakzouzky, Szwecja

Mieszkałem w Polsce przez rok i mogę powiedzieć jedną szczególną rzecz o Polakach, nie potrafią mówić po angielsku. Np. sprzedawczyni biletów na dworcu kolejowym w Krakowie, kiedy próbowałem powiedzieć coś po angielsku, ona ciągle odpowiadała po polsku wiedząc, że nie mówię po polsku. Polacy usilnie oczekują, że zrozumiem polski, nie próbując nawet używać języka migowego czy gestów. Zawsze to samo: w sklepach, na rynkach itp

Hazal Şahin, Turcja

Kurwa, żywiec, żubrówka, biedronka, ja pierdole.

Julian Fernandez, Albania

Jestem zafascynowany ich silną wiarę. Liczne zmagania z historią pokazują jak silni są dziś. Poza tym jestem pod dużym wrażeniem infrastruktury, rozwoju a nawet czystości na ulicach.

Albert Mislow, USA

Polska z powodu swojej historii jest najbardziej nieszczęśliwym krajem w Europie, ale dzięki Solidarności, dużo się rozwinęła. Mieszkałem w Polsce przez 9 miesięcy, ludzie są mili, a nawet jeśli cię nie lubią, wyjaśniają swoje powody w miły sposób. Kiedy ktoś potrzebuje pomocy, Polacy starają się pomóc, nawet jeśli nie mówią po angielsku. Pamiętam raz, kiedy zapytałem Polkę jak dostać się na mój wydział, nie potrafiła mi wyjaśnić, ponieważ jej angielski nie był dobry. Zaczerwieniła się z wstydu, przez kilka minut próbowałem ją pocieszyć. Kocham Cię Polska!

Mert Kuzgun, Słowenia

Myślałem, że mnie już nic nie zdziwi. Okazało się, że nie znamy angielskiego, ale mamy dobre drogi, Polska stanęła na głowie. Niezmienne od wielu lat jest jedno, nie ważne kim i skąd jesteś, możesz na Polaka liczyć. Wypowiedzi tłumaczone z języka angielskiego.