fbpx
Tim Teller
Opowiadam, dlaczego podróż to dopiero początek. Na blogu odnajdziesz porady na temat podróżowania, blogowania podróżniczego i profesjonalizacji podróży.
Zapisz się do newslettera

Tim Teller 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nie wiesz gdzie co zabrać na wyjazd bądź gdzie najlepiej siąść w samolocie? Interesuję Cię nocleg w kempingowym ogródku bądź podróż z psem? Na to wszystko jest łatwy sposób. Mówi się, iż jeśli czegoś nie ma w google to nie istnieje- a ja coraz częściej przekonuje się do prawdziwości tego stwierdzenia. Przedstawiam  25 stron internetowych, dzięki którym dowiedziecie się jak wiele możliwości w podróży jeszcze przed Wami. Niektóre z nich o tematyce o której bym nawet nie pomyślał. Duża część anglojęzyczna. Kolejność przypadkowa. Jedziemy!

1.      https://www.couchsurfing.org/ – zaczynam standardem. Poszukujesz noclegu za darmo? Nie przeszkadza Ci spanie na podłodze czy starej kanapie?  Ten portal jest właśnie dla Ciebie.  Możesz zostać osobą, która użyczy własnego miejsca, bądź zostanie przyjęta. 7 milionów użytkowników nie może się mylić.

2.      http://www.hospitalityclub.org/ / http://www.staydu.com/ / http://www.globalfreeloaders.com/ – alternatywy dla strony powyżej, działające na podobnej zasadzie, z lepszym i gorszym skutkiem.

3.      http://www.spottedbylocals.com/ – jeśli bycie hostem na couchsurfingu to dla Ciebie za mało, zostań przewodnikiem po swoim mieście. Prezentujesz, fotografujesz, oprowadzasz po swojej okolicy. Możliwość odwiedzenia w ten sposób kilkudziesięciu krajów Europy i Ameryki.

4.      http://hitchwiki.org/ – strona dla podróżujących autostopem, stworzona przez nich i dla nich. Informacje, zapowiedzi wydarzeń ze stopowej społeczności. Mapa, z wyznaczonymi miejscami do łapania stopa oraz opiniami na ich temat. Strona od której rozpoczyna się każde poszukiwanie internetowego autostopowicza.

5.      http://campinmygarden.com/ – strona idealna dla fanów, bądź osób chcących spróbować noclegu na kempingu w przydomowych ogródkach. Zdjęcia, oceny, różne standardy dla wybrednych.

6.      http://www.rome2rio.com/ –  Polacy znają portal jakdojade.pl , globtroterzy znają rome2rio. Wpisujemy dwie miejscowości, pomiędzy którymi chcemy podróżować, a wyszukiwarka pokazuje nam dostępne połączenie- samolotem, pociągiem, autobusem i czym tylko można, łącznie z kosztami i czasem. Coś pięknego.

7.      https://www.contexttravel.com/ – społeczność studentów i specjalistów z różnych dziedzin – archeologii, historii sztuki, architektury, historii czy ekologii – gotowych „po godzinach” oprowadzić po swoim mieście podczas tematycznych wycieczek.

8.      http://www.dontforgetyourtoothbrush.com/ – jesteś zapominalski? Masz milion rzeczy na głowie? Dzięki tej stronie, stworzysz listę rzeczy, które musimy zabrać i wykonać przed naszym wyjazdem. Wiele możliwych kombinacji, indywidualne dopasowywanie może stać się przydatne podczas planowania.

9.      http://www.booking.com/ – wyszukiwarka i porównywarka cen obiektów noclegowych z całego świata, z opcją rezerwacji. Jedna z największych, o ile nie największa tego typu w sieci. Ponad 40 wersji językowych, 440tys miejsc w ponad 184 krajach. Prawdziwy kombajn i świetne miejsce na znalezienie ofert last minute. / http://www.hotelscombined.pl/ – strona o identycznym zastosowaniu, przez niektórych uważana za lepszą

10.  http://www.dogfriendly.com/ – podobnie jak powyżej, jednak z nastawienie na podróżowanie z psem. Lista miast, parków czy sklepów przyjaznych czworonogom

11.  http://www.yr.no/ – chcesz wiedzieć jaka będzie pogoda? Zostaw pogodę na tvnie, Onecie, pogodynkę i wiele innych. Serwis pogodowy z niewiarygodną sprawdzalnością.  Jego polskim odpowiednikiem jest http://www.meteo.pl/ który początkowo może wydawać się skomplikowany, jednak dla osób których interesuje temperatura i opady wystarczy spojrzeć w dwa miejsca.

12.  http://www.virtualtourist.com/ – ponad 1,3 mln użytkowników portalu, który skupia podróżników i innych, zainteresowanych wszelaką formą turystyki. Dzięki doświadczeniu i wiedzy osób mieszkających w danym regionie dowiesz się, gdzie najlepiej znaleźć nocleg.

13.  http://www.cruisecompete.com/ – porównywarka ofert promów i statków pasażerskich. Wybierz termin, miejsce i szukaj odpowiedniego połączenia dla siebie.

14.  http://triptuner.com/ – nie wiesz gdzie pojechać? Ta strona pomoże znaleźć miejsce odpowiadające Twoim preferencjom. Określając 6 parametrów, dowiemy się jakie miejsce jest dla nas idealne. Bardziej z przymrużeniem oka, niż jako prawdziwy wybór miejsca.

15.  http://globetrooper.com/ – szukasz osoby do wspólnego podróżowania? Strona stworzona dla Ciebie.  Podróżniczy misz masz z całego świata. Szukasz współtowarzysza globalnie i nie boisz się zaufać komuś z drugiego końca świata? Próbuj.

16.  https://www.parkatmyhouse.com/– Serwis kojarzy ze sobą tych, którzy posiadają i chcieliby podnająć zbędną przestrzeń parkingową z tymi, którzy poszukują tanich i wygodnych garaży, podjazdów i miejsc do zaparkowania auta.

17.  http://www.wwoofinternational.org/ – zbiór ogłoszeń dla wolontariuszy, którzy w zamian za pomoc w ogrodzie, polu, sadzie mogą spędzić wakacje w różnych, nawet egzotycznych miejscach na świecie.

18.  http://rentalocalfriend.com/ – miejsce idealne dla osób, które poszukują lokalnego przewodnika po zagranicznym mieście. Jednak nie będzie to  przewodnik „z krwi i kości” a lokalny znawca- fotograf, dziennikarz i wielu innych. Każdy z nich zwraca uwagę na coś innego, każdy zna swoje miasto z innej, być może dla Ciebie ciekawszej perspektywy.

19.  http://www.welcomebeyond.com/ – możliwość znalezienia dla siebie hotelu czy domków. Różnica pomiędzy większością stron a welcomebeyond, jest fakt, iż w większości są to miejsca stroniące od masowej turystyki.

20.  http://www.airlinemeals.net/ – chcesz wiedzieć wszystko na temat jedzenia w samolocie? Czego możesz się spodziewać, na co zwrócić uwagę, co możesz uzyskać, a czego zwykle Ci nie podadzą zanim nie zapytasz? Dla smakoszy na wysokościach strona jak znalazł.

21.  http://www.seatguru.com/ – kolejna oryginalna strona o samolotach. Strona poświęcona lotom, samolotom a przede wszystkim ich siedzeniom. Tak, tak! Dzięki temu portali zobaczysz gdzie w danym samolocie najlepiej usiąść. Po zaznaczeniu odpowiedniej linii lotniczej oraz modelu samolotu zobaczymy mapę pokładu z komentarzami do poszczególnych siedzeń. Głupie? Niekoniecznie.

Przed lotem dowiadujesz się, jakim dokładnie typem samolotu będziesz lecieć (np. na seatguru.com). Potem twój najlepszy przyjaciel google sprawdza schemat siedzeń w samolocie, zwracając baczną uwagę na fakt, które rzędy wypadają przy wyjściach ewakuacyjnych. Następnie przy check-inie prosisz o te właśnie miejsca (a jeśli nie znasz rzędu, to po prostu prosisz o „seat in emergency exit row”). Dzięki temu masz za darmo dużo więcej miejsca na nogi, co na długich trasach jest błogosławieństwem. Te rzędy są bowiem zawsze przestronniejsze, by spanikowany tłum w razie lądowania awaryjnego potratował się tylko trochę, a nie bardzo. Niestety tych foteli nie da się odchylać, a niektóre linie (KLM) żądają ze nie dodatkowych opłat, więc coś za coś.

www.tomekmichniewicz.pl/

22.  http://sleepinginairports.net/ – praktyczne porady dla osób, które w czasie podróży zazwyczaj z konieczności, niż chęci zmuszone są do spędzenia nocy na lotnisku. Dowiemy się które lotnisko jest najlepsze, co sądzą inni użytkownicy o lotnisku na którym będziemy się znajdować, czy mamy do dyspozycji prysznice, jakie są godziny otwarcia lotniska i wiele innych

23.  http://www.homeexchange.com/ – serwis umożliwia zamianę na domy w czasie wakacji. To co możemy spotkać, potrafi zaskoczyć np. gdy mamy do dyspozycji pozostawiony samochód

24.  https://www.airbnb.pl/ – społeczność skupiona wokół odpłatnego wynajmu prywatnych noclegów na całym świecie. Zawarcie transakcji wymaga rejestracji na stronie. Możemy odnaleźć domki, pokoje, hotele, łodzie a nawet domki na drzewie.

25.  http://www.fly4free.pl/ – polska perełka, którą dodać należy ze względu na kawał dobrej roboty. Porównywarka cen lotów, różne promocje, oferty last minute. Zdarzają się perełki nie do przecenienia.

Bonus:
http://www.ceneria.pl/ – porównywarka sprzętu outdoorowego, miejsce w którym możemy znaleźć sprzęt odpowiadający naszym preferencjom, tysiące produktów, dla każdego coś miłego.

https://ubea.pl/- porównywarka ubezpieczeniowa, wpisujemy podstawowe kryteria i otrzymujemy wyliczenie u kilku największych ubezpieczycieli w kraju.

https://www.dropbox.com/ – nie wiesz gdzie zgrać zdjęcia i filmiki podczas Twojego wyjazdu? Zapoznaj się z chmurą czyli internetowym dyskiem. Niestety, aby mieć duży transfer należy zapłacić.